Astra Pro - en to fi translation catalogue (568 entries)

en:  Know More.
fi: Hanki lisätietoa.

en:  This will be applicable for all sites from the network.
fi: Tätä voidaan käyttää kaikille verkon sivustoille.

en: %1$s Menu Settings
fi: %1$s Menuasetukset

en: %1$s restored to revision from %2$s
fi: %1$s palautettu versiosta %2$s

en: %s does not exist.
fi: %s ei ole olemassa.

en: %s draft updated.
fi: %s luonnos päivitetty.

en: %s published.
fi: %s julkaistu.

en: %s saved.
fi: %s tallennettu.

en: %s scheduled for.
fi: %s aikataulutettu.

en: %s submitted.
fi: %s lähetetty.

en: %s updated.
fi: %s päivitetty.

en: 1 Column
fi: 1 sarake

en: 2 Columns
fi: 2 saraketta

en: 3 Columns
fi: 3 saraketta

en: 4 Columns
fi: 4 saraketta

en: 404 Page
fi: 404-sivu

en: About The Author
fi: Kirjoittajasta

en: Above Header
fi: Otsikkopalkin yläpuolinen osa

en: Above Header Colors
fi: Värit yläpalkin yläpuolella

en: Above Header First Widget
fi: Otsikkopalkin yläpuolisen alueen ensimmäinen vimpain

en: Above Header Menu
fi: Otsikkopalkin yläpuolinen valikko

en: Above Header Second Widget
fi: Otsikkopalkin yläpuolisen alueen toinen vimpain

en: Action
fi: Toiminta

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active / Hover
fi: Aktiivinen / kohdalla

en: Add Custom HTML
fi: Lisää mukautettu HTML

en: Add Display Rule
fi: Lisää näyttämisen sääntö

en: Add Exclusion Rule
fi: Lisää poissulkeva sääntö

en: Add Location Rule
fi: Lisää sijaintisääntö

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

en: Add Space Between Posts
fi: Lisää tilaa artikkelien välille

en: Add To Cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Add User Rule
fi: Lisää käyttäjän sääntö

en: Add locations for where this %s should appear.
fi: Lisää sijainnit, joissa tämä %s näytetään.

en: Add locations for where this Advanced Header should appear.
fi: Lisää sijainnit, joissa tämä edistynyt otsikkopalkki näytetään.

en: Add locations for where this Custom Layout should appear.
fi: Lisää sijainnit, joissa haluat käyttää tätä mukautettua sommitelmaa

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: After Summary
fi: Yhteenvedon jälkeen

en: All
fi: Kaikki

en: All %s
fi: Kaikki %st

en: All %s Archive
fi: Kaikki %st - arkisto

en: All Archives
fi: Kaikki arkistot

en: All Custom Layouts
fi: Kaikki mukautetut sommitelmat

en: All Page Headers
fi: Kaikki sivun otsikkopalkit

en: All Singulars
fi: Kaikki yksittäiset

en: Allow %s products to track non-sensitive usage tracking data.
fi: Salli %s -tuotteiden kerätä ei-arkaluontoista tietoa käytöstä.

en: Another %s Layout is selected for the same display rules.
fi: Toinen %s sommitelma on valittu samoilla näyttösäännöillä.

en: Apply Size
fi: Käytä kokoa

en: Archives for
fi: Arkistot kohteelle

en: Assign Above Header Menu
fi: Määritä otsikkopalkin yläpuolinen valikko

en: Assign Below Header Menu
fi: Määritä otsikkopalkin alapuolinen valikko

en: Astra Menu Widgets
fi: Astran valikkovimpaimet

en: Astra Nav Menu widgets.
fi: Astra-navigointivalikon vimpaimet.

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Author Archive
fi: Kirjoittajan arkisto

en: Author Info
fi: Tietoa kirjoittajasta

en: Auto Load Previous Posts
fi: Lataa edelliset artikkelit automaattisesti.

en: Auto load previous posts cannot be previewed in the customizer.
fi: Edellisten artikkelien automaattilatausta ei voi esikatsella mukauttimessa.

en: Back to my details
fi: Takaisin omiin tietoihin

en: Background
fi: Tausta

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustan väri

en: Background Overlay Color
fi: Taustan peitteen väri

en: Background Size
fi: Taustan koko

en: Bag
fi: Laukku

en: Basic
fi: Perus

en: Basket
fi: Kori

en: Below Header
fi: Otsikkopalkin alapuolinen osa

en: Below Header Colors
fi: Värit yläpalkin alapuolella

en: Below Header First Widget
fi: Otsikkopalkin alapuolisen alueen enaimmäinen vimpain

en: Below Header Menu
fi: Otsikkopalkin alapuolinen valikko

en: Below Header Second Widget
fi: Otsikkopalkin alapuolisen alueen toinen vimpain

en: Below Header Submenu
fi: Otsikkopalkin alapuolinen alavalikko

en: Billing details
fi: Laskutustiedot

en: Blog / Posts Page
fi: Blogi- / artikkelit-sivu

en: Blog Layout
fi: Blogisommitelma

en: Border
fi: Reunaviiva

en: Border Bottom Size
fi: Alareunaviivan koko

en: Border Color
fi: Reunaviivan väri

en: Border Radius
fi: Reunaviivan kulmien pyöristys

en: Border for Menu Items
fi: Valikkokohtien reunaviiva

en: Bottom
fi: Alareuna

en: Bottom Border
fi: Alareunan reunaviiva

en: Bottom Border Color
fi: Alareunaviivan väri

en: Bottom Padding
fi: Sisämarginaali alapuolella

en: Bottom Spacing
fi: Välistys alapuolella

en: Box Hover Shadow
fi: Laatikon varjostus osoitettaessa

en: Box Shadow
fi: Laatikkovarjostus

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Breadcrumb Color
fi: Murupolun väri

en: Button
fi: Painike

en: Button Padding
fi: Painikkeen sisämarginaali

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Button Text Color
fi: Painikkeen tekstin väri

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Capitalize
fi: Isoin kirjaimin

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Category
fi: Kategoria

en: Center
fi: Keskitetty

en: Center Bottom
fi: Keskellä alhaalla

en: Center Center
fi: Keskitetty

en: Center Top
fi: Keskellä ylhäällä

en: Check this if you wish to overwrite LearnDash Colors
fi: Valitse tämä, jos haluat korvata LearnDashin värit

en: Checkout
fi: Kassa

en: Checkout Form Width
fi: Kassalomakkeen leveys

en: Checkout Page
fi: Kassasivu

en: Choose...
fi: Valitse...

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Circle Outline
fi: Ympyrä+reunaviiva

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear color
fi: Tyhjennä väri

en: Click
fi: Klikkaus

en: Click here to assign a widget for this area.
fi: Klikkaa tästä asettaaksesi vimpaimen tälle alueelle.

en: Close
fi: Sulje

en: Color
fi: Väri

en: Color value
fi: Värin arvo

en: Colors
fi: Värit

en: Colors & Background
fi: Värit & tausta

en: Colors and Background
fi: Värit ja tausta

en: Colors and background
fi: Värit ja tausta

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comments
fi: Kommentit

en: Contain
fi: Sisällytä

en: Container Animation
fi: Sisältöalueen animaatio

en: Container Border
fi: Sisältöalueen reunaviiva

en: Content
fi: Sisältö

en: Content Alignment
fi: Sisällön tasaus

en: Content Color
fi: Sisällön väri

en: Content Source
fi: Sisällön lähde

en: Content Width
fi: Sisällön leveys

en: Course / Lesson
fi: Kurssi / Osio

en: Course Columns
fi: Kurssin sarakkeet

en: Cover
fi: Kansi

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom %s deleted.
fi: Mukautettu %s poistettu.

en: Custom %s updated.
fi: Mukautettu %s päivitetty.

en: Custom Class
fi: Mukautettu luokka

en: Custom Layout Settings
fi: Mukautetun sommitelman asetukset

en: Custom Layouts
fi: Mukautetut asettelut

en: Custom Menu Item
fi: Mukautettu valikkokohta

en: Custom Menu Text / HTML
fi: Mukautettu valikkoteksti / HTML

en: Custom Size
fi: Mukautettu koko

en: Custom Size can be given any positive number with or without units as "5" or "5px". Default unit is "%"
fi: Anna mukautettu koko positiivisena numerona yksiköillä tai ilman ("5" "5px"). Oletusyksikkö on "%"

en: Custom String
fi: Mukautettu merkkijono

en: Custom Text
fi: Mukautettu teksti

en: Custom Width
fi: Mukautettu leveys

en: Customize Site Header
fi: Mukauta sivuston otsikkopalkkia

en: Customizer Setting
fi: Mukauttimen asetukset

en: Date
fi: Päiväys

en: Date Archive
fi: Päivämääräarkisto

en: Date Box Style
fi: Päiväysruudun tyyli

en: Default
fi: Oletus

en: Delete
fi: Poista

en: Desktop + Mobile
fi: Desktop + Mobiili

en: Different Logo for Page Header?
fi: Erillinen logo sivun osaketta varten?

en: Different Logo for Sticky Header?
fi: Erillinen logo tarraavaa otsaketta varten?

en: Different Logo for retina devices?
fi: Erillinen logo retina-näyttöjä varten?

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable Above Header
fi: Poista käytöstä otsikkopalkin yläpuolinen alue

en: Disable Add To Cart Button
fi: Poista käytöstä "lisää ostoskoriin" -painike

en: Disable Below Header
fi: Poista käytöstä otsikkopalkin alapuolinen alue

en: Disable Footer Bar
fi: Poista alapalkki käytöstä

en: Disable Footer Widgets
fi: Poista alatunnisteen vimpaimet käytöstä

en: Disable Link
fi: Poista linkki

en: Disable Primary Header
fi: Poista ensisijainen otsakepalkki käytöstä

en: Disable Single Post Navigation
fi: Poista käytöstä yksittäisen artikkelin navigaatio

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Display Above Header
fi: Näytä otsikkopalkin yläpuolinen osa

en: Display Active Filters
fi: Näytä aktiiviset suodattimet

en: Display Apply Coupon Field
fi: Näytä alennuskuponki-kenttä

en: Display Below Header
fi: Näytä otsikkopalkin alapuolinen osa

en: Display Breadcrumb
fi: Näytä murupolku

en: Display Cart Title
fi: Näytä ostoskorin otsikko

en: Display Cart Totals
fi: Näytä ostoskorin arvo

en: Display On
fi: Näytä laitteilla

en: Display Order Note
fi: Näytä tilauksen huomautus

en: Display Page Title
fi: Näytä sivun otsikko

en: Display Read More as Button
fi: Näytä "Lue lisää" painikkeena

en: Display Related Products
fi: Näytä liittyvät tuotteet

en: Display Rules
fi: Näytä säännöt

en: Display Student's Gravatar in Primary Header
fi: Näytä opiskelijan gravatar ensisijaisessa ylätunnisteessa

en: Display Tabs Vertically
fi: Näytä välilehdet päällekkäin

en: Display Up Sells
fi: Näytä lisämyyntituotteet

en: Display on Mobile Devices
fi: Näytä mobiilinäytöillä

en: Distraction Free Checkout
fi: Häiriötön kassasivu

en: Divider Color
fi: Jakajan väri

en: Do Not Display On
fi: Älä näytä

en: Dropdown
fi: Pudotus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %1$s with %2$s
fi: Muokkaa %1$s tällä: %2$s

en: Edit Custom Layout
fi: Muokkaa mukautettua sommitelmaa

en: Edit Page Header
fi: Muokkaa sivun otsikkopalkkia

en: Enable Code Editor
fi: Käytä koodieditoria

en: Enable Course Description
fi: Ota käyttöön kurssin kuvaus

en: Enable Course Meta
fi: Ota käyttöön kurssin metatiedot

en: Enable Date Box
fi: Käytä päiväyslaatikkoa

en: Enable Distraction Free Learning
fi: Ota käyttöön häiriötön oppimistila

en: Enable Featured Image
fi: Ota käyttöön kansikuva

en: Enable Header Profile Link
fi: Ota käyttöön otsikkoprofiilin linkki

en: Enable Image Zoom Effect
fi: Ota käyttöön kuvan zoomaustehoste

en: Enable Instructor Detail
fi: Ota käyttöön ohjaajan tiedot

en: Enable On
fi: Ota käyttöön

en: Enable Progress Bar
fi: Ota käyttöön edistymispalkki

en: Enable Shrink Effect
fi: Käytä kutistustehostetta

en: Enable Syllabus
fi: Ota käyttöön sisällysluettelo

en: Enable WordPress Editor
fi: Ota käyttöön WordPress-muokkain

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Entire Website
fi: Koko sivusto

en: Error 404: Page not found
fi: Virhe 404: Sivua ei löydy

en: Event to Trigger Infinite Loading
fi: Tapahtuma, joka käynnistää jatkuvan selauksen

en: Every %d Minutes
fi: Joka %d minuutti

en: Excerpt Count
fi: Lyhennelmän pituus

en: Exclude On
fi: Sulje pois

en: Fade
fi: Häivytä

en: Featured Images Size
fi: Pääkuvien koko

en: Fill
fi: Täyttö

en: Filter
fi: Suodatin

en: Fluid
fi: Nestemäinen

en: Flyout
fi: Lennähtävä

en: Flyout Menu Alignment
fi: Lennähtävän valikon tasaus

en: Font Family
fi: Kirjasinperhe

en: Font Size
fi: Kirjasimen koko

en: Font Weight
fi: Kirjasimen vahvuus

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer Space
fi: Alatunnisteen välistys

en: Footer Widget Area 1
fi: Alatunnisteen vimpainalue 1

en: Footer Widget Area 2
fi: Alatunnisteen vimpainalue 2

en: Footer Widget Area 3
fi: Alatunnisteen vimpainalue 3

en: Footer Widget Area 4
fi: Alatunnisteen vimpainalue 4

en: Footer Widget Area 5
fi: Alapalkin vimpainalue 5

en: Footer Widgets
fi: Alatunnisteen vimpaimet

en: Force Disable Transparency on Archives?
fi: Pakota läpinäkyvyyden esto arkistosivuilla?

en: Front Page
fi: Etuvisu

en: Full Screen
fi: Koko näyttö

en: Full Screen Search
fi: Koko näytön haku

en: Full Width
fi: Täysi leveys

en: Full Width Stretched
fi: Täysi leveys venytetty

en: Full screen
fi: Koko näyttö

en: Full-Screen
fi: Koko näyttö

en: Gallery Layout
fi: Gallerian asettelu

en: General
fi: Yleinen

en: Grid Layout
fi: Ruudukkoasettelu

en: Grid View
fi: Ruudukkonäkymä

en: Head
fi: Otsake

en: Header
fi: Otsikkopalkki

en: Header Button
fi: Otsikkopalkin painike

en: Header Cart Icon
fi: Ylätunnisteen ostoskorikuvake

en: Header Cover
fi: Otsakkeen peite

en: Header Cover Search
fi: Otsakkeen kattava haku

en: Header Space
fi: Otsakkeen välistys

en: Heading Color
fi: Otsakkeen väri

en: Height
fi: Korkeus

en: Hide When Scrolling Down
fi: Piilota alaspäin vieritettäessä

en: Highlight Color
fi: Korostusväri

en: Highlight First Post
fi: Korosta ensimmäinen artikkeli

en: Highlight Label Color
fi: Korosta otsikon väri

en: Highlight Labels
fi: Korosta otsikot

en: Highlight Text Color
fi: Korostustekstin väri

en: Home
fi: Koti

en: Hooks
fi: Koukut

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Horizontal Padding
fi: Vaakasuuntainen sisämarginaali

en: Hover
fi: Kun kohdistin on päällä

en: Hover Color
fi: Väri kun osoitin on kohdalla

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon Color
fi: Kuvakkeen väri

en: Icon Hover Color
fi: Kuvakkeen väri osoitettaessa

en: Icon Size
fi: Kuvakkeen koko

en: If contents of the popup is larger then the button will stick at the end of the popup.
fi: Jos ponnahdusikkunan sisältö on suurempi, painike kiinnittyy ikkunan loppuun.

en: Image
fi: Kuva

en: Image Width
fi: Kuvan leveys

en: Infinite Scroll
fi: Jatkuva vieritys

en: Infinite Scroll cannot be previewed in the Customizer.
fi: Jatkuvaa selausta ei voida näyttää mukauttimessa.

en: Inherit
fi: Peri

en: Inline
fi: Samassa tasossa

en: It will shrink the sticky header height, logo, and menu size. Sticky header will display in a compact size.
fi: Se pienentää kelluvan yläpalkin korkeuden, logon ja valikon kokoa. Kelluva yläpalkki näytetään kompaktin kokoisena.

en: Layout
fi: Asettelu

en: Layout 1
fi: Sommitelma 1

en: Layout 2
fi: Sommitelma 2

en: Layout 3
fi: Sommitelma 3

en: Layout 4
fi: Asettelu 4

en: Layout 5
fi: Sommitelma 5

en: Layout 6
fi: Sommitelma 6

en: Layout 7
fi: Sommitelma 7

en: Learn More.
fi: Lue lisää.

en: Left
fi: Vasen

en: Left & Right Padding
fi: Vasen ja oikea sisämarginaali

en: Left Center
fi: Vasen keskitetty

en: Left Top
fi: Vasen yläkulma

en: Line Height
fi: Rivinväli

en: Link
fi: Linkki

en: Link / Text Color
fi: Linkin / tekstin väri

en: Link Active Color
fi: Linkin väri aktiivisena

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Link Hover Color
fi: Linkin väri osoitettaessa

en: List View
fi: Luettelonäkymä

en: Load More
fi: Lataa lisää

en: Load More Text
fi: Näytä lisää tekstiä

en: Loading more results…
fi: Ladataan lisää tuloksia...

en: Logged In
fi: Kirjautunut

en: Logged Out
fi: Kirjautunut ulos

en: Logo Width
fi: Logon leveys

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
fi: Etsitkö teemaa? Voit hakea ja selata  teemoja WordPress.org-teemahakemistossa, esikatsella ja asentaa niitä ja aktivoida haluamasi teeman täällä.

en: Lowercase
fi: pienet kirjaimet

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Masonry Layout
fi: Tiiliasettelu

en: Max Width
fi: Maksimileveys

en: Mega Menu
fi: Megavalikko

en: Mega Menu Column Heading
fi: Megavalikon sarakeotsikko

en: Megamenu Heading Space
fi: Megavalikon otsikon välistys

en: Membership Columns
fi: Jäsenyyksien sarakkeita

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu Container Width
fi: Valikkosäiliön leveys

en: Menu Highlight Label
fi: Valikon korostusotsikko

en: Menu Items Border
fi: Valikkokohteiden reunaviiva

en: Menu Items Border Color
fi: Alavalikon kohteen reunaviivan väri

en: Menu Label
fi: Valikon otsikko

en: Menu Space
fi: Valikon välistys

en: Menu Style
fi: Valikon tyyli

en: Merge
fi: Sulauta

en: Merge Menu on Mobile Devices
fi: Sulauta valikko mobiilinäytöillä

en: Merge Page Header with Site Header
fi: Sulauta sivun ja sivuston otsikkopalkit

en: Merge Page Header with Site Header is generally not recommended on achieve pages such as search, 404, etc. If you would like to enable it, use this setting.
fi: Sivuston ja sivun otsikkopalkkien sulauttamista ei suositella arkistosivuille, kuten hakusivu, 404-sivu jne. Käytä tätä asetusta, jos kuitenkin haluat ottaa sen käyttöön.

en: Meta
fi: Metatiedot

en: Meta Color
fi: Metatiedon väri

en: Meta Link Color
fi: Metalinkin väri

en: Minimal
fi: Minimaalinen

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Mobile Header
fi: Otsake mobiilinäytöllä

en: My Account
fi: Oma tili

en: New Custom Layout Name
fi: Uuden sommitelman nimi

en: New Page Header Name
fi: Uuden otsikkopalkin nimi

en: No Page Header
fi: Ei otsikkopalkkia

en: No Page Headers Found
fi: Otsikkopalkkeja ei löytynyt

en: No Repeat
fi: Ei toistoa

en: No Thanks
fi: Ei kiitos

en: No Toggle (Deprecated)
fi: Ei togglea (poistettu käytöstä)

en: No Toggle option has been deprecated.
fi: Ei togglea -valinta on poistettu käytöstä.

en: No Toggle style will no longer supported. We recommend you to choose different menu style.
fi: Ei togglea -tyyliä ei enää tueta. Suosittelemme, että valitset jonkin toisen valikkotyylin.

en: No more posts to show.
fi: Ei enempää artikkeleita näytettäväksi.

en: No more products to show.
fi: Ei enempää tuotteita näytettäväksi.

en: No results found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Number
fi: Numero

en: On Image
fi: Kuvan päällä

en: On Image Click
fi: Kun kuvaa klikataan

en: Outline
fi: Reunaviiva

en: Outside Item
fi: Ulkopuolinen kohde

en: Outside menu item
fi: Ulkopuolinen valikkokohde

en: Overlay Background Color
fi: Peitteen taustaväri

en: Override this image with the featured image on individual posts & pages.
fi: Käytä artikkelikuvaa tämän kuvan sijaan yksittäisissä artikkeleissa ja sivuilla.

en: Padded
fi: Topattu

en: Padding
fi: Sisämarginaali

en: Page Header
fi: Sivun otsikkopalkki

en: Page Header
fi: Sivun otsikkopalkki

en: Page Header: Center Aligned
fi: Otsikkopalkki: keskitetty

en: Page Header: Inline
fi: Otsikkopalkki: rinnakkain

en: Page Headers
fi: Sivun otsikkopalkit

en: Page Headers Settings
fi: Sivun otsikkopalkkien asetukset

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Parallax
fi: Kuvan vieritys

en: Persistent Checkout Form Data
fi: Pysyvät kassalomakkeen tiedot

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Please delete
fi: Poista, ole hyvä

en: Please enter
fi: Ole hyvä ja anna

en: Please update %1$1s Theme to version %2$2s or higher. Ignore if already updated.
fi: Päivitä %1$1s -teema vähintään versioon %2$2s. Jos teema on jo päivitetty, voit unohtaa tämän viestin.

en: Position
fi: Sijainti

en: Post Pagination
fi: Artikkelien sivutus

en: Post Pagination Style
fi: Artikkelin sivutustapa

en: Post Title Color
fi: Artikkelin otsikon väri

en: Price
fi: Hinta

en: Price Color
fi: Hinnan väri

en: Primary Header
fi: Ensisijainen otsake

en: Primary Header Colors
fi: Ensisijaisen otsikkopalkin värit

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Proceed to payment
fi: Jatka maksamiseen

en: Product Content
fi: Tuotteen sisältö

en: Product Image Hover Style
fi: Tuotekuvan tyyli kun kohdistin on päällä

en: Product Navigation
fi: Tuotenavigaatio

en: Product Price
fi: Tuotteen hinta

en: Product Rating Color
fi: Tuotearvion väri

en: Product Structure
fi: Tuoterakenne

en: Product Styling
fi: Tuotteen tyylimääritykset

en: Product Title
fi: Tuotteen otsikko

en: Profile Picture Links to:
fi: Profiilikuvan linkin osoite:

en: Progress Color
fi: Edistymisen väri

en: Publish Date
fi: Julkaisupäivä

en: Quick View
fi: Nopea näkymä

en: Read More Text
fi: Lue lisää -teksti

en: Read More »
fi: Lue lisää »

en: Read Time
fi: Lukuaika

en: Remove Featured Image Padding
fi: Poista artikkelikuvan sisämarginaali

en: Remove Image
fi: Poista kuva

en: Remove Logo
fi: Poista logo

en: Remove extra links in the header and footer in LearnDash learning pages
fi: Poista ylimääräiset linkit LearnDash-sivujen ylä- ja alatunnisteista.

en: Repeat All
fi: Toista kaikki

en: Repeat Vertically
fi: Toista pystysuunnassa

en: Retain the Checkout form fields even if the visitor accidentally reloads the checkout page.
fi: Säilytä kassalomakkeen kentät, vaikka vierailija lataisi kassasivun epähuomiossa uudelleen.

en: Right
fi: Oikea

en: Right Bottom
fi: Oikea alakulma

en: Right Center
fi: Oikea keskitetty

en: Right Top
fi: Oikea yläreuna

en: Sale % Value
fi: Myynnin % arvo

en: Sale Bubble Style
fi: Ale-kuplan tyyli

en: Sale Notification
fi: Alen huomautus

en: Sale!
fi: Ale!

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Saving ..
fi: Tallennetaan..

en: Scroll
fi: Vieritä

en: Search
fi: Hae

en: Search Box
fi: Hakulaatikko

en: Search Custom Layouts
fi: Hae mukautettua sommitelmaa

en: Search Page
fi: Hakusivu

en: Search Page Header
fi: Hae sivun otsikkopalkkia

en: Search Pages/ Posts
fi: Hae sivuja/artikkeleita

en: Search Pages/ Posts / Reusable Blocks
fi: Hae sivuja / artikkeleita / lohkoja

en: Search Style
fi: Hakutyyli

en: Search pages / post / categories
fi: Hakusivut / artikkelit / kategoriat

en: Searching…
fi: Haetaan...

en: Section 1
fi: Osa 1

en: Section 2
fi: Osa 2

en: Select
fi: Valitse

en: Select Animation
fi: Valitse animaatio

en: Select Color
fi: Valitse väri

en: Select Image
fi: Valitse kuva

en: Select Primary Menu
fi: Valitse ensisijainen valikko

en: Select default color
fi: Valitse oletusväri

en: Select logo
fi: Valitse logo

en: Separator Color
fi: Erottimen väri

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shop Pagination
fi: Kaupan sivutus

en: Shop Pagination Style
fi: Kaupan sivutustapa

en: Short Description
fi: Lyhyt kuvaus

en: Show Comments
fi: Näytä kommentit

en: Shrink
fi: Kutista

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Site Header
fi: Sivuston otsikkopalkki

en: Site Identity
fi: Sivuston identiteetti

en: Site Identity Space
fi: Sivuston identiteetin tila

en: Site Layout
fi: Sivuston asettelu

en: Site Navigation
fi: Sivuston navigaatio

en: Site Tagline Color
fi: Sivuston iskulauseen väri

en: Site Title Color
fi: Sivuston otsikon väri

en: Site Title Hover Color
fi: Sivuston otsikon väri osoitettaessa

en: Size
fi: Koko

en: Size
fi: Koko

en: Slide
fi: Liu'uta

en: Slide Down
fi: Liu'uta alas

en: Slide Search
fi: Diaesityshaku

en: Slide Up
fi: Liu'uta ylös

en: Space Outside Body
fi: Sisällön ulkopuolinen vapaa tila

en: Spacing
fi: Väli

en: Spacing can be given any positive number with or without units as &quot;5&quot; or &quot;5px&quot;. Default unit is &quot;px&quot;
fi: Anna välistys positiivisella numerolla yksiköillä tai ilman ("5" tai "5px"). Oletusyksikkö on "px".

en: Special Pages
fi: Erityiset sivut

en: Specific Pages / Posts / Taxonomies, etc.
fi: Tietyt sivut / artikkelit / taksonomiat jne.

en: Specific Target
fi: Tietty kohde

en: Split
fi: Jaa

en: Square
fi: Neliö

en: Square Outline
fi: Neliö+reunaviiva

en: Stack
fi: Pino

en: Stick
fi: Tarra

en: Stick Above Header
fi: Liimaa otsikkopalkin yläpuolinen alue

en: Stick Add to Cart Button
fi: Liimaa Lisää ostoskoriin -painike

en: Stick Below Header
fi: Kiinnitä ylätunnisteen alla oleva alue

en: Stick On
fi: Liimaa tähän:

en: Stick Primary Header
fi: Kiinnitä ensisijainen ylätunnitse

en: Sticky Header
fi: Tarraava otsikkopalkki

en: Sticky Header
fi: Tarraava otsikkopalkki

en: Sticky Header Button
fi: Tarraavan yläpalkin painike

en: Sticky Logo
fi: Kelluva logo

en: Sticky Logo Width
fi: Kelluvan logon leveys

en: Sticky Retina Logo
fi: Kelluva retina-logo

en: Student View
fi: Opiskelijan näkymä

en: Style
fi: Tyyli

en: Stylish, Lightning Fast & Easily Customizable!
fi: Tyylikäs, salamannopea ja helposti mukautettava!

en: Submenu
fi: Alavalikko

en: Submenu Background Color
fi: Alavalikon taustaväri

en: Submenu Container Animation
fi: Alavalikon säiliön animointi

en: Submenu Divider
fi: Alavalikon erotin

en: Submenu Link / Text Color
fi: Valikkolinkin tekstin väri

en: Submenu Link Active Color
fi: Alavalikkolinkin väri kun aktiivinen

en: Submenu Link Hover Color
fi: Alavalikkolinkin väri osoitettaessa

en: Submenu Space
fi: Alavalikon välistys

en: Swap Images
fi: Vaihda kuvat

en: Swap Sections on Mobile Devices
fi: Vaihda sisältölaatikot mobiilinäytöillä

en: Table Border Radius
fi: Taulukon reunaviivan pyöristyssäde

en: Tag
fi: Tagi

en: Take custom menu item outside
fi: Vie mukautettu valikkokohta ulkopuolelle

en: Targer header based on user role.
fi: Käyttäjärooliin perustuva kohdeotsake.

en: Target this Custom Layout based on user role.
fi: Kohdista tämä mukautettu asettelu käyttäjän roolin mukaan.

en: Template
fi: Malline

en: Text / HTML
fi: Teksti / HTML

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Transform
fi: Tekstin muunnos

en: Text/HTML
fi: Teksti/HTML

en: The Image option cannot be sortable if the Product Style is selected to the List Style
fi: Kuva-valinta ei voi olla lajitteluehtona, jos valittuna luettelotyylinä on Tuotteen tyyli

en: The results could not be loaded.
fi: Tuloksia ei voitu ladata.

en: The same display setting is already exist in %s post/s.
fi: Sama esitysasetus on jo käytössä artikkel(e)issa %s.

en: This %s will not appear at these locations.
fi: Tämä %s ei näy näissä sijainneissa.

en: This Advanced Header will not appear at these locations.
fi: Tätä edistynyttä otsaketta ei näytetä näissä sijainneissa.

en: This Custom Layout will not appear at these locations.
fi: Tätä mukautettua sommitelmaa ei käytetä näissä sijainneissa.

en: This option will not work on full width layouts.
fi: Tämä valinta ei toimi täysleveissä asetteluissa.

en: This plugin is an add-on for the Astra WordPress Theme. It offers premium features & functionalities that enhance your theming experience at next level.
fi: Tämä on  WordPressin Astra-teeman lisäosa. Se tuo maksullisia ominaisuuksia ja toiminnallisuutta, joka nostaa kokemuksesi tämän teeman käytössä uudelle tasolle.

en: This sidebar will show product filters on Shop page. Uncheck "Disable Off Canvas" option from `Customizer > Layout > Woocommerce > Shop` to enable this on Shop page.
fi: Tämä sivupalkki näyttää tuotesuodattimet kauppasivulla. Ota "Disable Off Canvas" -valinta pois asetuksesta "Mukauta > Asettelu > Woocommerce > Kauppa" ottaaksesi tämän käyttöön kauppasivulla.

en: This will be applicable for all sites from the network.
fi: Tätä voidaan käyttää kaikille verkon sivustoille.

en: This will not work if Masonry Layout is enabled.
fi: Tämä ei toimi, mikäli tiiliasettelu (Masonry) on käytössä.

en: Title
fi: Otsikko

en: Title Color
fi: Otsikon väri

en: Toggle Button Color
fi: Kytkinpainikkeen väri

en: Toggle Button Style
fi: Kytkinpainikkeen tyyli

en: Top
fi: Ylin

en: Top & Bottom Margin
fi: Ylä- ja alamarginaali

en: Top Padding
fi: Sisämarginaali yläpuolella

en: Top Spacing
fi: Välistys yläpuolella

en: Transparent Header
fi: Läpinäkyvä otsikkopalkki

en: Two Step Checkout
fi: Kaksivaiheinen kassa

en: Typography
fi: Typografia

en: Update Custom Layout
fi: Päivitä mukautettu sommitelma

en: Update Page Header
fi: Päivitä sivun otsikkopalkki

en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Usage Tracking
fi: Käytön seuranta

en: Use Labels as Placeholders
fi: Käytä nimikkeitä kentän sisältöinä

en: User Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: Vertical Padding
fi: Pystysuora sisämarginaali

en: View Astra Pro settings
fi: Näytä Astra Pro -asetukset

en: View Custom Layout
fi: Näytä mukautettu sommitelma

en: View cart
fi: Katso ostoskori

en: Visitor View
fi: Vierailijanäkymä

en: Want to help make <strong>%1s</strong> even more awesome? Allow us to collect non-sensitive diagnostic data and usage information.
fi: Haluatko auttaa tekemään <strong>%1s</strong> -ohjelmasta vieläkin upeamman? Salli meidän kerätä ei-arkaluontoista diagnostiikka- ja käyttötietoa.

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
fi: Uuden teeman esikatselussa voit räätälöidä yksityiskohtia kuten vimpaimia ja valikoita, sekä tutkia teemakohtaisia valintoja.

en: Widget
fi: Vimpain

en: Width
fi: Leveys

en: WooCommerce - Account
fi: WooCommerce - Tili

en: WooCommerce - Cart
fi: WooCommerce - Ostoskori

en: WooCommerce - Checkout
fi: WooCommerce - Kassa

en: WooCommerce - Distraction Free Checkout
fi: WooCommerce - Häiriötön kassasivu

en: WooCommerce - Global
fi: WooCommerce - Maailmanlaajuinen

en: WooCommerce - Product
fi: WooCommerce - Tuote

en: WooCommerce - Shop
fi: WooCommerce - Kauppa

en: WooCommerce Shop Page
fi: WooCommerce-kauppasivu

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes! Allow it
fi: Kyllä! Salli

en: You can merge menu with primary menu in mobile devices by enabling this option.
fi: Voit sulauttaa valikon ensisijaiseen valikkoon mobiililaitteilla ottamalla käyttöön tämän valinnan.

en: You can only select
fi: Voit valita vain

en: You searched for
fi: Hait tätä:

en: Your order
fi: Tilauksesi

en: Zoom
fi: Zoomaus

en: Zoom Fade
fi: Suurennushäivytys

[ctx: advanced-header general name]
en: Page Headers
fi: Sivun otsikkopalkit

[ctx: advanced-header singular name]
en: Page Header
fi: Sivun otsikkopalkki

[ctx: advanced-hooks general name]
en: Custom Layouts
fi: Mukautetut sommitelmat

[ctx: advanced-hooks singular name]
en: Custom Layout
fi: Mukautettu sommitelma

en: character
fi: merkki

en: https://www.brainstormforce.com
fi: http://www.brainstormforce.com

en: item
fi: Kohde

[ctx: label]
en: Search for:
fi: Hae:

en: minute of reading
fi: minuutiksi luettavaa

en: minutes of reading
fi: minuutiksi luettavaa

en: or more characters
fi: tai useampia merkkejä

en: wp_head - Action to add custom style, script and meta at the bottom of <head> tag.
fi: wp_head - Lisää mukautetun tyylin, skriptin ja metatiedon <head>-tagin alareunaan.
